SlovenskýEnglish

Operačný program: 311000 – Integrovaná infraštruktúra

Kód výzvy: OPII-2018/7/1-DOP

NACE projektu: Ostatné telekomunikačné činnosti

Štátna pomoc: DM-14/2018 Schéma podpory budovania bezplatných WiFi sietí na verejných miestach

Prioritná os: Informačná spoločnosť

Zvýšenie pokrytia širokopásmovým internetom

Stručný popis projektu: V rámci projektu boli vybudované WiFi prístupové body na miestach komunitného života v obci Ižkovce. Tieto prístupové body WiFi poskytnú bezplatné pripojenie všetkým občanom a návštevníkom obce k širokopásmovému internetu o minimálnej rýchlosti 30 Mbit/s. Umiestnenie prístupových bodov sú na miestach:

1. Obecný úrad, Ižkovce č. 56, 076 72 Ižkovce - 1x externý AP s integrovanou smerovou anténou + 1x interný AP

2. Dom smútku, Ižkovce č. 65, 076 72 Ižkovce - 1x externý AP

3. Stará obecná škola - 1x externý AP s integrovanou smerovou anténou + 1x interný AP

4. Obecný park, parcela registra C 79 k.ú. Ižkovce - 1x externý AP

5. Časť obce TAG -1x externý AP

6. Obecný dom - 1x externý AP

Vyššie uvedené prístupové body sú identifikované ako „WiFi pre Teba“ a po úspešnom pripojení sa každému užívateľovi zobrazí uvítacia stránka obce. Budované WiFi prístupové body sú inštalované na všetky miesta, ktoré sú uvedené vyššie.

Celková výška oprávnených výdavkov: 10 999,99 €

Percento spolufinancovania zo zdrojov EÚ a ŠR: 95,00%

Žiadaná výška nenávratného finančného príspevku: 10 499,99 €

Výška spolufinancovania z vlastných zdrojov: 550,00 €

Našou snahou je, aby malo čo najviac občanov prístup k bezplatnému a vysokorýchlostnému internetu pre internetovú komunikáciu na verejných priestranstvách.

Zoznam aktualít: